Cyklus besed Islám a evropská kultura

V roce 2016 probíhal ve Farním sboru ČCE v Novém Městě na Moravě cyklus besed Islám a evropská kultura.

V roce 2017 probíhá cyklus besed Svět na jevišti.

Uprchlíci a Českobratrská církev evangelická

Alena Fendrychová, 13.1.2016, od 18:00

Přednášející je koordinátorka pro uprchlíky ČCE. Tématem besedy bude integrace uprchlíků ze současné migrační vlny a příslušná integrační strategie ČCE a ČR.

Štítky:

Promítání a diskuze: CO JE TO ZA LIDI… CO JSME TO ZA LIDI... 1.11.2015

Josef Dvořák, učitel angličtiny z novoměstského gymnázia, který bydlí kousek od Nového Města a bývá příležitostným hostem našich sborových akcí, strávil uplynulý víkend na chorvatsko-srbské hranici v Bapske, kde jsou shromážděny v těžkých podmínkách tisíce uprchlíků, především se Sýrie a Afghanistánu. Pan Dvořák se zúčastnil cesty s přáteli z letovické Církve bratrské, aby na místo dopravili humanitární zásilku, aby osobně pomohli a aby se přesvědčili o naléhavosti situace.

Štítky:

Přihlásit se k odběru RSS - 2015