Beseda s Martinem Balcarem o Zátarí

Beseda: Příběhy ze Zátarí

O uprchlickém táboře o trochu víc...

V neděli 29.května po bohoslužbách zveme na besedu s Martinem Balcarem, vedoucím kampaní Amnesty International ČR (dříve pracoval též v Diakonii ČCE a Lince bezpečí). Zaatari je jeden z největších uprchlických táborů na světě, který se nachází na severu Jordánska, přibližně 11 kilometrů od hranic se Sýrií. Dlouhodobě v něm žije téměř 80 tisíc uprchlíků. Martin Balcar tento tábor osobně navštívil a Diakonie naší církve ve spolupráci se Světovým luterským svazem zde provozuje komunitní centrum, které je pro uprchlíky šancí, jak si přivydělat a naučit se něčemu novému, s čím mohou dál uspět. Přijďte se tedy seznámit s konkrétními nezprostředkovanými zkušenostmi, informacemi a možnostmi pomoci.

Zveme všechny na besedu do presbyterny evangelického kostela, v neděli 29. května, od 10:15. Tato beseda je součástí cyklu Islám a evropská kultura.

Datum:

29.05.2016 - 10:1512:00