Listopadový koncert pro cembalo a housle

Jedna z nejznámějších osobností nastupující generace hráčů na cembalo Jiřina Dvořáková Marešová a houslový virtuóz Jiří Sycha se v listopadu představí v Novém Městě na Moravě. Oba hudebníci se zaměřují především na interpretaci staré hudby a oba jsou také výbornými improvizátory. Jejich společné vystoupení bude zaměřené především na provedení barokní a klasicistní hudby. Koncert se koná v neděli 18. listopadu od 18:00 hodin v novoměstském evangelickém kostele. Vstupné 100,- Kč, děti do 15ti let a ZTP 50,- Kč.

Jiřina Dvořáková Marešová - cembalo

Vystupuje na mnoha mezinárodních hudebních festivalech (Smetanova Litomyšl, Teatrum Kuks, Festival barokních umění Český Krumlov, Český varhanní festival apod.) Je také vyhledávaným komorním hráčem na cembalo. Spolupracuje s vynikajícími sólisty a s významnými hudebními tělesy (Collegium Marianum, Musica Florea, SOČR ad.) Účastní se společných uměleckých projektů s divadelními soubory (např. Národní divadlo, Vinohradské divadlo atd.), tanečníky, výtvarníky a soudobými hudebními tvůrci.

Jiří Sycha - housle

Na konzervatoři v Kroměříži vystudoval hru na barokní housle a provozovací praxi staré hudby. Po absolvování tohoto oboru se Jiří Sycha vrátil do Čech a snaží se předávat svůj pohled na hudbu jako učitel ZUŠ v Táboře a při svých koncertech - ať už jako houslista nebo příležitostně i dirigent táborského Komorního orchestru Bolech. Jeho profesním zájmem zůstává barokní a klasicistní hudba, ve volném čase se věnuje kompozici. Dodnes složil asi 30 opusů.

Koncert je součástí oslav 100. výročí vzniku Českobratrské církve evangelické. Úvodní slovo Vladimír Zikmund, synodní kurátor
Koncert podporují ČCE a Nové Město na Moravě

Datum: