sborový dopis - září 2005

Milá sestro, milý bratře,

obracíme se na Vás, abychom se s Vámi podělili o své radosti ale i starosti při správě sboru.
Jsme rádi, že v příštích letech budou správci našich duší bratr Zdeněk Šorm jako první farář sboru a sestra Markéta Halamová, která byla zvolena druhou farářkou sboru. Vítáme je mezi námi a přejeme jim hodně síly a trpělivosti.
Zdeněk Šorm doposud působil v Jižních Čechách na sboru v Soběslavi. Kromě toho byl redaktorem časopisu Bratrstvo, ilustruje a tvoří výtvarné pomůcky pro práci s dětmi ( flanelograf, diáře, Pozvání na cestu 1 ? 3 aj. ) a vede tábory pro mladé lidi s postižením, které pořádá naše církev v Bělči nad Orlicí a kam jezdí i klienti novoměstské Zdislavy. Jeho žena Ruth zakládala v Soběslavi středisko Diakonie Rolnička pro děti i dospělé s postižením. Mají tři děti ? Matěje, Johanku a Jakuba. Nyní bydlí na faře v Novém Městě na Moravě.
Markéta Halamová prožila většinu života v Praze na Žižkově ( což je čtvrť plná hotelů a hospod, romských dětí, které tráví čas na ulici, a taky umělců ). Po střední ekonomické škole učila ( pro nedostatek pracovních sil ) na základní romské škole na Žižkově. Ve 4. ročníku evangelické teologické fakulty se rozhodla zkusit vikariát, který absolvovala v Náchodě. Od 17.9. bydlí ve sborovém domě v Bystřici nad Pernštejnem.
Srdečně Vás zveme na slavnostní bohoslužby 2. října ve 14.30, při kterých bude bratr Zdeněk Šorm ustanoven správcem našeho sboru ( pozvánka na zadní straně ), a stejně tak i na instalaci sestry Markéty Halamové, která se bude konat v neděli 6.listopadu také od 14.30.
Zveme Vás také k návštěvě pravidelných shromáždění o nedělích i v týdnu, jejichž rozpis najdete na následující stránce ( Pokud u shromáždění nejsou uvedeny časy, přesný termín ještě domlouváme. ).

PRAVIDELNÁ SBOROVÁ SHROMÁŽDĚNÍ

NEDĚLE Bohoslužby 7.50 Bystřice každou neděli
Bohoslužby 9.00 Nové Město každou neděli
Bohoslužby 10.30 DPS, Žďár.ul. každou neděli
Bohoslužby 10.45 Blažkov 4. neděle v měsíci
Bohoslužby 14.00 Hotelovka-Bystřice 1. neděli v měsíci
ÚTERÝ Kruh žen 19.30 Nové Město 2. úterý v sudý měsíc
Střední generace 19.30 Nové Město 3. úterý v měsíci ( od listopadu )
Schůze staršovstva 18.00 Nové Město 4. úterý v měsíci
STŘEDA Biblická hodina dětí 14.45 Bystřice týdně od 5.10
Biblická hodina dětí 14.30 Bobrová
Biblická hodina dosp. 18.00 Divišov ČTVRTEK Setkávání maminek
Výtv. dílna ? děti(3-6) 9.00 Nové Město Střídavě 1x za 14 dní SM-6.10. VD-13.10.
Biblická hodina dosp. 17.15 Bystřice týdně od 6.10.
Biblická hodina dosp. 18.30 Nové Město týdně od 13.10.
PÁTEK Biblická hodina děti 12.30 Křídla týdně
Biblická hodina děti 14.15 Nové Město týdně
Konfirmační cvičení 15.15 Nové Město týdně
Sdružení mládeže 18.30 Nové Město týdně
Učitelé nedělní školy 20.00 Nové Město po domluvě
Po odchodu našich bývalých farářů byly provedeny malé úpravy a především nutné opravy fary v Novém Městě a sborového domu v Bystřici.
Fara v Novém Městě stojí již 60 let.
- úpravy se dotýkaly prostoru kuchyně tak, aby zde mohla být instalována kuchyňská linka, která stejně jako ostatní nábytek je vlastnictvím rodiny faráře( obklad, dveřní otvor, drobné úpravy elektroinstalace, vodoinstalace, podlahová krytina v kuchyni a předělání kouřovodu kachlových kamen )
- opravy spočívaly v nátěrech oken a dveří, ve výměně poškozených okenních skel, ve vymalování obytných místností a v obroušení a nalakování poloviny parketových podlah
Ve sborovém domě v Bystřici byly vyměněny balkónové dveře, okno v koupelně, kde byly také vyspraveny obklady a farní byt byl vymalován.
Část prací provedli bratři a sestry brigádnickým způsobem, všem za to děkujeme. Odborné práce většího rozsahu jsme museli zadat kvalifikovaným firmám ? nátěry, malování, broušení parket, instalatérské práce - a to znamená také tyto práce uhradit. Abyste měli přehled, uvádíme náklady:
Fara ? Nové Město: Bystřice:
Zasklívání oken 1372,- barvy 728,50
Kování ? okna 794,- tmel 142,-
Lak na parkety 8.369,- barvy 1.786,-
Nátěry ( dveře,
okna,radiátory) 24.260,-montáž
TS ? kontejner 1.894,- okna a dveří14.675,-
Vodoinstalace 7.066,50
Elektroinstalace4.200,-
Stavební materiál3.531,-
Oprava WC 283,-
Instalatérské práce3.939,-
Oprava kamen 5.560,90
Malování 30.449,-
Celkem: 91.718,40 19.131,50
Na úhradu nákladů spojených s těmito pracemi je staršovstvem vyhlášena mimořádná sbírka, prosíme o Vaše příspěvky v jakékoli výši, využijte podle svého uvážení možnost odevzdat příspěvek svému presbyterovi při vybírání saláru. Vybírání saláru začne již v říjnu.
Zatím se na sbírce na úhradu oprav shromáždilo od členů sboru 9.620,-Kč a ze seniorátní sbírky Jeronýmovy Jednoty jsme na ně dostali 50.000,-Kč. Za tyto prostředky upřímně děkujeme.
Vaše staršovstvo

Datum: