Vezmi vnouče s sebou: přednáška v rámci Týdne paměti

neděle 24. září 2017, přednáška 10:30 – 12:00, odpolední program pro rodiny od 14:00

Další setkání s tématikou osvěty Alzheimerovy nemoci pořádá v neděli 24. září Diakonie ČCE ve spolupráci s evangelickým farním sborem v parku u evangelického kostela. Akce z cyklu Město přátelské demenci mám tentokrát podtitul „Vezmi vnouče sebou“.

Akce začne dopolední přednáškou Miroslava Erdingera, bývalého ředitele Domova odpočinku ve stáří v Krabčicích , který bude od 10:30 hodin v presbyterně evangelického kostele vyprávět o významu co nejdelšího setrvání lidí s demencí ve společenství rodiny nebo důležitosti známého prostředí.
Letošní již třetí setkání z cyklu Město přátelské demenci pak bude pokračovat odpoledním programem s podtitulem „Vezmi vnouče sebou.“ V parku evangelického kostela bude od 14:00 hodin připraven program pro děti, střední generaci i seniory. Pracovníci střediska Diakonice ČCE z Myslibořic připravují několik smyslových aktivit jejichž cílem je trénink motoriky, paměti a všech smyslů. A pro zpestření a utužení rodinných vztahů se můžete zapojit také do mezigeneračního bubnování.
Důležitou součástí bude také možnost nechat si otestovat paměť. Testování budou provádět kvalifikovaní pracovníci Diakonie ČCE a bude probíhat na dvou místech. Testování bude probíhat v klidném prostředí zcela anonymně a každý test bude trvat přibližně 60 minut. Pokud máte pocit, že se u vás nebo u někoho blízkého objevují neobvyklé poruchy paměti, které mohou signalizovat například počínající Alzheimerovu chorobu, můžete využít právě této příležitosti, případně se objednat na jiný termín u naší spolupracovnice Emy Oravcové na čísle 725 839 384.

Datum:

24.09.2017 - 10:3012:00