Výstava: Lidé na cestě

Výstava ilustruje práci více než 4 tisíc českých dobrovolníků, kteří vyjeli pomáhat uprchlíkům na Balkánské trase. Je přístupná v rámci nedělních bohoslužeb (od 9:00 hodin) případně po individuální domluvě na telefonním čísle 566 616 244.

Od neděle 7. května do neděle 28. května je v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě k vidění výstava fotografií a textů dokumentující aktivity spolku Pomáháme lidem na útěku. Spolek se věnuje koordinaci dobrovolnické pomoci uprchlíkům. Výstava ilustruje práci více než 4 tisíc českých dobrovolníků, kteří vyjeli pomáhat uprchlíkům na Balkánské trase. Vznikla jako poděkování všem, jimž není situace uprchlíků lhostejná. Autoři fotografií jsou samotní dobrovolníci. Jsou z míst, kde Češi nejvíce pomáhali a mapují dobrovolnickou pomoc od podzimu 2015 do léta 2016. Každou fotografii doprovází vzpomínky dalších dobrovolníků, kteří se v té době na tom samém místě pohybovali. Je zřejmé, že jednoduché řešení neexistuje, ale právě v těžkých situacích a krizích je potřeba projevit lidskost, odlišující nás od těch, před kterými tito lidé utíkají.

Koordinátor českých dobrovolníků Dalimil Petrilák bude o svých zkušenostech vyprávět na akci Noc kostelů, 9. června v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě.

Datum:

07.05.2017 (All day)28.05.2017 (All day)

Typ akce/události:

• Obecná událost