Zaostřeno na Barmu

Na začátku listopadu se do Nového Města na Moravě přistěhuje rodina uprchlíků z Barmy. Jedná se o křesťanskou rodinu protestantského vyznání, která je ve velmi obtížné situaci a bude potřebovat pomoc a podporu. V úterý 20.října přijede do Nového Města ředitelka Barmského centra v Praze paní Sabe A.Soe a také paní Alena Fendrychová, která se pomocí uprchlíkům dlouhodobě zabývá a v naší církvi koordinuje projekt ?Buď sousedem?. Od 14 hodin se v zasedacím sále MÚ koná beseda s tématem ?Zaostřeno na Barmu?, při které je možné dozvědět se víc o situaci v této zemi, o důvodech uprchlictví i situaci barmských uprchlíků u nás. V 16 hodin se pak zájemci sejdou s oběma ženami v presbyterně evangelického kostela, abychom mohli mluvit o konkrétní podobě spolupráce sboru i o konkrétní rodině, která tu bude žít. Pokud vás tato záležitost zajímá a nebo máte chuť jakkoli pomoci, udělejte si čas a přijďte.

Datum:

20.10.2009 - 10:0019:00