Kázání

Instalační kázání O.Ruml - 8.9.2019

• J 9
  • 1-7

Kázání na text J 9.1-7.24n Cestou uviděl člověka, který byl od narození slepý.  2 Jeho učedníci se ho zeptali: "Mistře, kdo se prohřešil, že se ten člověk narodil slepý? On sám, nebo jeho rodiče?" 3 Ježíš odpověděl: "Nezhřešil ani on ani jeho rodiče; je slepý, aby se na něm zjevily skutky Boží. 4 Musíme konat skutky toho, který mě poslal, dokud je den.

kázání 25.8.2019 - Ilona Mužátková

• Marek 3, 31-35

Text kázání:

Marek 3, 31-35

Tu přišla jeho matka a jeho bratři. Stáli venku a vzkázali mu, aby k nim přišel  Kolem něho seděl zástup; řekli mu: „Hle, tvoje matka a tvoji bratři jsou venku a hledají tě.“   Odpověděl jim: „Kdo je má matka a moji bratři?“  Rozhlédl se po těch, kteří seděli v kruhu kolem něho, a řekl: „Hle, moje matka a moji bratři! Kdo činí vůli Boží, to je můj bratr, má sestra i matka.“

Kázání 17.2.2019 - Jiří Palán

• Lk 4,16–30

Ježíš doma (Lk 4,16–30), Kázání v Novém Městě na Moravě, 17.2. 2019

1. Septuagesimae

Milé sestry, milí bratři,

dnešní 1. předpostní neděle zaujímá v církevním kalendáři významné místo. Nazývá se také latinsky „Septuagesimae“, což znamená 70, sedmdesát dní do Velikonoc. Právě od dnešní neděle se už neohlížíme zpět k Vánocům, ale směřujeme opět vpřed, ke svátkům, jež jsou před námi, k Velikonocům.

Kázání 17.2.2019 - Jiří Palán

• Lk 4,16–30

Ježíš doma (Lk 4,16–30), Kázání v Novém Městě na Moravě, 17.2. 2019

1. Septuagesimae

Milé sestry, milí bratři,

kázání 1.7.2018

• Sk 18,9-28

Skutky 18,9 - 28

Bratři a sestry,

text, který jsem právě z knihy Skutků přečetl, je trochu jako taková pohlednice z dovolené. Určitě ten typ znáte. Není na něm jenom jeden záběr, ale je složena z více obrázků, které mapují pamětihodnosti a významná místa určité lokality. Je to takový kaleidoskop zajímavostí. Může působit roztříštěně, ale může také poskytnout dobrý přehled. Panoramatický záběr na město je určitě také úžasný, ale celou dovolenou se jím prostě nekocháme. Cestujeme, jsme v pohybu. A to někdy ta mozaika vystihne líp.

Rodinná neděle 17.6.2018

• L 24,13-35

Děcka, dneska mám pro vás HÁDANKU – mám tu takovou tašku a v ní mám hodně věcí, ale všechny jsou vlastně jednoho druhu.

• ZKUSTE SI TIPNOUT, CO TAM MÁM?
  • Napovím vám: Jsou to věci, které asi někteří z vás máte.
  • Má je asi většina z vašich rodičů a skoro všichni prarodiče.
  • Záleží na nich, jak svět vidíte.

BRÝLE – různé (ukázat – nasazovat si je)

Jubilejní kázání 13.5.2018

• Mt 5,13-16

Čtení:                   Matouš 5,1 – 12

Mt 5,13 - 16

Bratři a sestry,

přiznám se vám, že jsem dlouho váhal, jaký text z bible vybrat pro toto jubilejní kázání, které by mělo přispět k ujasnění toho, proč tu jako Českobratrská církev evangelická vlastně jsme.

Kázání 29.4.2018

• Sk 16,16-31

Čtení:                   Izajáš 55,1 – 11

Skutky 16,16 - 31

Bratři a sestry,

blíží se svatodušní svátky, které nám kromě jiného připomínají, že žít svoji víru jenom pro sebe, je omyl. Víra, pokud je z Boha, má zájem o druhé, záleží jí na nich. Nemůže se s nimi o tu sílu, která ji osvobozuje a nese, nepodělit. Sdílí se, chce jim ji předat, pozvat je k ní. Věřím, že se o to také pokoušíme. Říkáme tomu misie nebo evangelizace. A upřímně řečeno nám to moc nejde.

Přihlásit se k odběru Kázání