Zprávy a články

Řemeslná obnova stolu Páně dokončena

Od 22. dubna letošního roku do dnešního dne proběhla řemeslná obnova stolu Páně novoměstského evangelického kostela. Obnovu provedl MgA. Martin Jelínek z Krásného nad Svratkou. Stůl byl rozebrán, došlo ke sgrafitovému průzkumu a obnově barevnosti a hlavně také pevnosti stolu i jeho ozdob a novému nátření. Fotografie dokládají, jak obnova probíhala.

Štítky:

Zrušení bohoslužeb

Na základě vyhlášení nouzového stavu jsou v našem sboru až do odvolání zrušeny bohoslužby a další sborové akce. Ondřej Ruml - farář, Petr Hladík - kurátor.

Milé sestry a bratři v Kristu,

Štítky:

Zprávy ze staršovstva 3.1.2018

• Petr Hladík představil staršovstvu možné varianty postupu ve věci sborového domu. Staršovstvo o nich vedlo diskuzi a dospělo k závěru, že na únorové schůzi připraví návrh pro sborové shromáždění.
  • V.Peňáz seznámil staršovstvo s platbami nájmu ve sborovém domě. Paní Vokounová má všechny platby vyrovnány. Pan Jež dluží tři měsíční nájmy a staršovstvo rozhodlo doručit mu okamžitou výpověď, protože byl na nedoplatky opětovně písemně upozorňován.

Zprávy ze staršovstva - 6.12.2017

• Staršovstvo se dohodlo, že pro stanovení dalšího postupu v patové situaci ohledně sborového domu je třeba čas k vzájemným rozhovorům a proto tento bod odložilo na další schůzi.
  • P.Hladík dále jednal s vikáři o nabídce místa 2.faráře v našem sboru.
  • P.Teplý informoval staršovstvo o zajištění plošiny pro kácení stromů u blažkovského kostela a zájemci o dřevní hmotu.

Přihlásit se k odběru Zprávy a články