Zprávy a články

Zprávy ze staršovstva - 6.12.2017

• Staršovstvo se dohodlo, že pro stanovení dalšího postupu v patové situaci ohledně sborového domu je třeba čas k vzájemným rozhovorům a proto tento bod odložilo na další schůzi.
  • P.Hladík dále jednal s vikáři o nabídce místa 2.faráře v našem sboru.
  • P.Teplý informoval staršovstvo o zajištění plošiny pro kácení stromů u blažkovského kostela a zájemci o dřevní hmotu.

Zprávy ze staršovstva 6.9.2017

• Staršovstvo řešilo platby nájemného ve sborovém domě v Novém Městě. Jedni dlužné částky uhradili, druzí je přislíbili uhradit v příštím týdnu.
  • V.Hrouda s V.Peňázem zorganizovali s mládeží opravu a natření všech laviček v parku u kostela.

Budoucnost Sborového domu

Na 10. září svolává staršovstvo sborové shromáždění. Jeho hlavním bodem bude návrh žádosti o dotaci na rekonstrukci sborového domu na sociální bydlení. Staršovstvo má stávající stav za dlouhodobě neudržitelný a neperspektivní. Z dotace je možné získat 95% nákladů na celkovou rekonstrukci sborového domu a umožňuje zachovat využití domu na nájemní bydlení podle dosavadního rozhodnutí sborového shromáždění. S návrhem se můžete seznámit v 1. příloze. Podrobné podmínky dotačního programu IROP jsou v 2. příloze.

Štítky:

Rodinná neděle

Zveme Vás na rodinnou neděli 18.6.. V 9.00 hodin začínáme bohoslužbami, po bohoslužbách hrami pro děti a zakončíme společným obědem.

Srdečně zveme všechny veliké i malé. Těšíme se na Vás.

Přihlásit se k odběru Zprávy a články