Zprávy a články

Výuka náboženství v Novém Městě na Moravě ve školním roce 2018/2019

Ve školním roce 2018/2019 bude pokračovat v našem sboru výuka náboženství. Probíhat bude pouze v Novém Městě na Moravě, zajistit výuku i v Křídlech (kde náboženství několik let pravidelně probíhalo) není letos možné. Při výuce se budou střídat Martina Dvořáková, Markéta Nečasová - Popelová, Ema Oravcová a Daniela Šimková. Přihlášené děti budou spojené do jedné skupiny. Výuka bude probíhat pravidelně každý pátek (mimo školní prázdniny), vždy od 14.00 -14.45. Začneme v pátek 5. října. Přihlášky jsou ke stažení na webu, nebo jsou k dispozici ve věži.

Hodiny na evangelickém kostele

Vážení obyvatelé a návštěvníci Nového Města na Moravě. Chtěl bych se omluvit na nefunkční hodiny na věži evangelického kostela. Původní hodinový stroj, starý 120 let, je porouchaný a my v současné době intenzivně hledáme firmu, která by stroj opravila. Z dosavadních nabídek to vypadá, že oprava bude stát několik desítek tisíc korun, což vedlo staršovstvo sboru k vyhlášení mimořádné sbírky. Limitující je také to, že oslovené firmy nemohou opravu provést ihned. Hodiny na věži evangelického kostela tedy bude ještě pár týdnů mimo provoz.

Štítky:

Zprávy ze staršovstva 3.1.2018

• Petr Hladík představil staršovstvu možné varianty postupu ve věci sborového domu. Staršovstvo o nich vedlo diskuzi a dospělo k závěru, že na únorové schůzi připraví návrh pro sborové shromáždění.
  • V.Peňáz seznámil staršovstvo s platbami nájmu ve sborovém domě. Paní Vokounová má všechny platby vyrovnány. Pan Jež dluží tři měsíční nájmy a staršovstvo rozhodlo doručit mu okamžitou výpověď, protože byl na nedoplatky opětovně písemně upozorňován.

Zprávy ze staršovstva - 6.12.2017

• Staršovstvo se dohodlo, že pro stanovení dalšího postupu v patové situaci ohledně sborového domu je třeba čas k vzájemným rozhovorům a proto tento bod odložilo na další schůzi.
  • P.Hladík dále jednal s vikáři o nabídce místa 2.faráře v našem sboru.
  • P.Teplý informoval staršovstvo o zajištění plošiny pro kácení stromů u blažkovského kostela a zájemci o dřevní hmotu.

Zprávy ze staršovstva 6.9.2017

• Staršovstvo řešilo platby nájemného ve sborovém domě v Novém Městě. Jedni dlužné částky uhradili, druzí je přislíbili uhradit v příštím týdnu.
  • V.Hrouda s V.Peňázem zorganizovali s mládeží opravu a natření všech laviček v parku u kostela.

Přihlásit se k odběru Zprávy a články